GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 10695066
*
nr 1069 5066
Porslin
9 delar, Rörstrand, uppläggningsfat /karotter, m. m
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:38:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 23:08:50
1
300 kr
12/11 22:13:04
2
Vinnande bud
13/11 21:44:22
3
400 kr
13/11 21:44:22
2
450 kr (Budbetjänt)
14/11 19:43:04
4
500 kr
14/11 19:43:04
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karotter keramik porslin rörstrand skandinavien sverige uppläggningsfat
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:41
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:42
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:22
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Porslin, mässing. Diameter: 16 cm. L..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:08
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:24
*
Porslin
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5066
Porslin
9 delar, Rörstrand, uppläggningsfat /karotter, m. m
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 23:08:50 | 1 | 300 kr |
12/11 22:13:04 | 2 | Vinnande bud |
13/11 21:44:22 | 3 | 400 kr |
13/11 21:44:22 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
14/11 19:43:04 | 4 | 500 kr |
14/11 19:43:04 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karotter keramik porslin rörstrand skandinavien sverige uppläggningsfat
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:41 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:42 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:22 -
4031 Skål på fot
omkring 1900, Porslin, mässing. Diameter: 16 cm. L..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:08 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:24